O nás

Vítejte v našem rodinném podniku, který se již od roku 2011 zaměřuje na nabídku jednoho z nejlepších přírodních produktů – unikátního včelího jednodruhového Manukového medu z Nového Zélandu. Snažíme se, aby naše firma nebyla jen místo pro nákup produktů. Vkládáme do každého aspektu naší činnosti lásku a odbornost. Když si vyberete náš Manukový med - stáváte se součástí příběhu, který spojuje krásu přírody s důkladností a poctivostí rodinné firmy. Zveme vás tedy k prozkoumání naší kolekce Manukových medů a dalších pečlivě vybraných přírodních produktů. Ať už hledáte posílení své imunity a zdraví, dárek pro svého blízkého nebo si jednoduše chcete dopřát čistou esenci přírodního bohatství Nového Zélandu, jsme tu pro Vás.

Náš team 

Myšlenka na dovoz tohoto unikátního produkt vzešla při návštěvě Ing. Bohumila Nováka u jeho sestry ve Velké Británii v roce 2010. V té době Manukový med nebyl v České republice v prodeji, ale v Británii byl již znám jako exkluzívní a ceněná potravina. Nápad nabídnout tento produkt i českým zákazníkům byl na světě.

Pak již stačilo „trochu obchodního úsilí“, aby se podařilo navázat přímé kontakty s novozélandskými medaři, nastudovat vše o Manukovém medu, vyřešit administrativní problémy a dovoz z Nového Zélandu. V roce 2012 se rodinná firma Prolife s.r.o. stala prvním dovozcem tohoto medu do České republiky.

Firma Prolife má dnes exkluzivní zastoupení pro Českou republiku od firem Haddrells a Wedderspoon a na český trh dodavá Manukové medy špičkové kvality. V Čechách zajišťuje řádný chod obchodu Ing. Novák. Magda Newman obstarává kontakt s dodavateli a vše potřebné pro dovoz medu. Hybnou pákou obchodu je dcera Ing. Nováka, p.Helena Bartošová, která má na starost online obchod, styk se zákazníky a chod podnikové prodejny v Lázních Bohdaneč, kde lze med přímo zakoupit a shlédnout také další produkty v portfoliu firmy Prolife.

Naše medy

Naše firma nabízí produkty od tří značek výrobců medů Manuka: Haddrells, ComVita a WedderSpoon. Firma Haddrells dodává premiové medy s hodnocením od 13 do 25 UMF (až 1200 MGO). Toto UMF hodnocení určuje sílu (antibakteriální aktivitu) medu, tedy čím vyšší hodnocení UMF, tím větší zdravotní benefity.

Med Manuka UMF 22+ a limitovaná edice medu UMF 25+ značky Haddrells byly v minulém roce oceněny stříbrnými medailemi kvality na soutěži, ve které kde jsou oceňovány ty nejlepší medy z celého světa.

Tyto medy jsou vrcholným výrobkem, pokud jde o potenciál Manuka medu. Jen velmi málo jiných značek medu dosahuje těchto stupňů kvality a díky tomu jsou tyto dva produkty velmi vzácné a velmi vyhledávané.

Naše prodejna

Také nás můžete navštívit v naší prodejně v Lázních Bohdaneč na adrese: Perštýnská 656.  Bližší informace, viz sekce Kontakty.