NAŠI DODAVATELÉ

Firma Prolife s.r.o. má exkluzivní zastoupení na českém trhu pro novozélandské medy a medové produkty značky Haddrells a Wedderspoon. S oběma firmami úspěšně spolupracujeme již od roku 2011 a obě značky/výrobci jsou populární u našich zákazníků. V naší nabídce Manukové medy, které se liší svou certifikací.  Tedy tím, jakou stupnicí (jakou metodou) jsou ohodnoceny jeho vlastnosti. Obě tyto certifikace a následné označení Manukových medů je schváleno novozélandskou vládou. 

Haddrells 

Jedná se o prémiový, absolutně čistý a vysoce kvalitní jednodruhový med, výhradně z květu Manukových keřů. Naše firma ho dováží přímo od novozélandské firmy Prolife Foods New Zealand, jejíž součástí je od roku 2015 medařství Haddrells, které je nositelem UMF/MGO licence a jehož původní majitelé Richard and Moira Haddrells stále dohlíží na kvalitu produkce. Je nositelem značky UMF/MGO.

Firma Haddrells, světově známá pro svou tradici produkce manukového medu prémiové kvality, byla založena v roce 1993 Rickem a Moirou Haddrellovými. V roce 2015 přešla firma Haddrells do vlastnicví firmy Prolife Foods Ltd z Waikata. Jde o největší novozélandskou potravinářskou a medařskou společnost v soukromém vlastnictví. 

Sortiment Manuka medu Haddrell pochází přímo od včelařů a je vyvážen do více než 20 zemí po celém světě. Divize medu společnosti Prolife Foods obhospodařuje na 10 000 úlů, s extrakčním závodem a balírnou akreditovanou vládní organizací pro zemědělství, bezpečnost a kvalitu potravin (SQF). Díky bohatým a odborným znalostem od včelařství až po výzkum Manuka medu, se týmy pečlivě starají o průběh celého výrobního procesu.

Firma Haddrells je jedním ze zakládajících členů sdružení Unique Mānuka Factor Honey Association (UMFHA), což znamená, že všechny jeho medy s hodnocením UMF jsou nezávisle certifikovány a zaručují kvalitu produktu.

Firma Prolife nabízí velký výběr balení od 250, 500 a 1000g, UMF13, 16, 20, 22 a 25. 

UMF® Hodnocení 

UMF® nebo MGO Rating určuje na základě laboratorního rozboru antibakteriální, neperoxidovou aktivitu medu.. Označení UMF® následované číslem vyjadřuje intenzitu neperoxidové aktivity v příslušné šarži stočeného medu. UMF® je registrovaná značka/brand udělovaná prostřednictvím licence organizací UMF Honey Association. Pouze držitelé této licence, kteří splňují přísná kritéria zahrnující monitorování a audity kvality Manuka medu, jsou oprávnění označovat med touto značkou. Tedy čím je vyšší neperoxidové číslo, tím silněší je potenciál medu. Každé balení lze zpětně „vystopovat“ až do úlu a zjistit podrobnosti o jeho zpracování.

Více se dočtete o firmě Haddrells na stránkách HADDRELLS.

Comvita 

Med značky Comvita pochází od největší novozélandské medařské firmy Comvita, která již od roku 2011 dodává naší firmě nejen med, ale i výrobky z medu Manuka a výtažek z olivových listů. Stejně jako Haddrells, i Comvita je členem organizace UMF Honey Association, číslo 1019.

Wedderspoon 

RAW, neboli surový med od firmy Wedderspoon je zahřívaný pouze na 42°C, což je teplota uvnitř úlu. Tento med poskytuje nepoškozený obsah přírodních enzymů, antioxidantů, vitamínů a minerálů. Do našeho portfolia jsme Kfactor zařadili na přání zákazníků, kteří se s ním setkali zejména ve Velké Británii a projevili o něj zájem.

Kfactor® Hodnocení

Kfactor® ratingový systém založený na měření četnosti zrníček pylu v medu. Je to spolehlivý způsob zjištění typu a množství pylu z keře Manuka v testovaném medu. Měření se provádí v laboratoři, což zajištuje vysokou kvalitu a přesnost rozboru. KFactor® je relativně nový systém založený na využití specifické technologie – nukleární magnetické rezonance (NMR), pomocí které se měří četnost zrníček pylu v medu.